Prof Hukuk Bürosunun Üstadlık Deneyimi! Av. Yeşim Temel’in Cübbesini Av. Emre Avşar Giydirdi

İstanbul Barosunun 15.01.2020 tarihinde İstiklal Caddesindeki Baro Merkez Binasında gerçekleştirilen Cübbe Töreninde, Prof Hukuk Bürosu Kurucu Ortağı Av. Emre Avşar, Stajyer Avukat olduğu dönemde birlikte çalıştıkları Av. Yeşim Temel’e cübbesini giydirerek, ilk üstadlık deneyimini yaşamış oldu.

Teleradar Haber Sitesinde Yayınlanan Haberin Ekran Görüntüsü

İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu yaptığı konuşmada, Avukatlık mesleğinin saygınlığına yaptığı vurgu ile, yeni nesil avukatların adalete bağlılığı konusuna dikkat çekti. 2020 yılının ilk mezunlarının cübbelerini giyip diplomalarını aldıkları törene, avukatların aileleri ve arkadaşları katıldı.

Av. Yeşim Temel’in Stajyer olduğu dönemde birlikte çalıştıkları Av. Emre Avşar’ın cübbesini giydirmesini kendisinin özellikle istediğini vurgularken, şunları söyledi; “biz birlikte çok güzel bir çalışma ortamı yaşadık, iyi-kötü güzel tecrübelere birlikte şahit olduk, şimdi avukat olduğum gün, cübbemi özellikle meslektaşımın giydirmesini istedim çünkü adalete bağlılığı ve meslek onuruna yakışır bir şekilde mesleğini icra ettiğinden hiç şüphem yok, ben de aynı yolda yürümek istiyorum, hukuku ve üstünlüğünü hayatımın her aşamasında korumakla mücadele edeceğim, Aristo’nun dediği gibi, hukuk herşeyin üzerinde olmalıdır.”

Av. Emre Avşar ise, hukukun her alanda her birey için zaruri bir hal olduğuna vurgu yaparken, “okuldan ve ailemden aldığım eğitimler bana hep şunu öğretti; -erdem ve kabiliyet yönünden üstün olan kimselerin arkasından gitmek ve onlara uymak doğrudur.- bu pencereden bakınca, bugüne kadar izlediğim yol hep aynı felsefenin izinden gitmiştir. Avukat olmanın ve hukukun üstünlüğünün yaşam biçimi haline gelmesinin, her yeni mezun arkadaşımın uyması gereken bir kural olduğunun özellikle altını çizmek isterim. Yeni avukat meslektaşım Yeşim Temel’e de yeni hayatında başarı ve mutluluk dilerken, iyi bir avukat ve adalet savunucusu olacağına emin olduğumu da özellikle belirtmek isterim.

Haberin Okumak için Tıklayın…